9.12.2020 - Nitra - Trafačka - Adriena Bartošová & friends / Marcel Palonder a hostia


Adriena Bartošová & friends

Adriena Bartošová & friends

Adriena Bartošová patrí k najrešpektovanejším speváckym a skladateľským osobnostiam na našej hudobnej scéne. Narodila sa v Košiciach, no od svojho prvého roku žije v Bratislave, kde absolvovala ZDŠ v Ružovej Doline, Gymnázium na Metodovej i Fakultu Riadenia na Vysokej škole ekonomickej. Od detstva sa venuje hudbe, ukončila 10 ročné štúdium klavíru a 7 ročné štúdium spevu na LŠU - Súťažná, dvojročné štúdium pre spevákov populárnej hudby, súkromne študovala u prof. Hrušovského harmóniu a základy kompozície, u prof. Medveckej klasický spev a následne 3 roky u hlasového pedagóga Františka Tugandlieba spev. Počas svojej dlhoročnej koncertnej praxe i naďalej na sebe pracuje, konzultuje s významnými speváckymi osobnosťami a pedagógmi. Počas koncertu v rámci projektu Ja som kultúra. Priestor pre živú kultúru vystúpi spolu so svojimi hudobnými priateľmi.

Adriena Bartošová (klavír, spev), Pavol Bereza (gitara), Martin Gašpar (basgitara), Martin Valihora (bicie), hosť: Juraj Burian (gitara)

Andrea Bučko (klavír, spev), Mária Kmeťková (harfa) Pavol Bereza (gitara)

 Marcel Palonder a hostia

Marcel Palonder a hostia

Spevák, hudobník, skladateľ a producent. Na slovenskej, českej a európskej scéne účinkuje odroku 1986. V roku 1994 prvý spevák zo strednej Európy, ktorý sa zúčastnil legendárneho hudobného festivalu Glastonbury s projektom Accident's Happen. Po tomto festivale nasledoval pobyt a účinkovanie na klubovej scéne v Británii a Írsku. Zastupoval Slovenska v roku 1996 na súťaži Eurovision Song Contest v nórskom Osle s piesňou „Kým nás máš“. Dodnes bol najlepším súťažiacim v tejto súťaži za Slovensko. V roku 1986 debutoval v sprievodnej skupine„Mariky Gombitovej“, z ktorej neskôr vznikla československá formácia „Mandragora“ v Prahe. V roku1989 emigroval do Francúzska, kde sa venoval prevažne klasickej hudbe. V roku 1994 účinkoval na festivaloch v Barcelone a Vik so slovenskou formáciu Accident's Happen, ktorú založil v roku 1992. Od roku 1999 účinkuje v rôznych muzikáloch v Čechách a na Slovensku.